AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI
(karabin, pistolet, rzutki)

Kraków, Myślenice, Bydgoszcz

21 - 25 maja 2014 r.

 

Strona organizatora: http://www.amp-ss.tv-sport.pl/


Relacja własna (w miarę możliwości) - Grzegorz Gładyszewski:


 

Rozpoczęły się Akademickie Mistrzostwa Polski w strzelectwie. Czwartek - pneumatyk "na Wawelu". Z punktu widzenia delegata technicznego - realizacja programu z dokładnością minutową, warunki bardzo dobre, obserwacja pracy w biurze obliczeń to miód na serce każdego, kto ceni precyzję i sprawność działania.

 

Drugi dzień Mistrzostw - konkurencje Kdw3x40 i Ksp3x20, tym razem rozgrywane są na krytej strzelnicy w Myślenicach. Ocena tarcz papierowych, na stanowiskach monitory wyświetlające obraz kamer ustawionych przed tarczami. Przy okazji (1. i 2. zdjęcie z drugiego dnia zawodów) zostały wręczone licencje sędziowskie, w tym także sędziom biura obliczeń. Tym samym, biuro obliczeń, którego pracę komplementowałem powyżej składało się z sędziów: Elżbieta Kobyłczyk, kl. III, Maciej Kaźmierczak, kl. II, Jerzy Pietrzak, kl. III, Aleksandra Kropiewnicka, kl. III - niech się te rzymskie cyferki zmieniają jak najszybciej - szczerze życzę :-)

 

Trwa trzeci dzień zawodów. Na strzelnicy w Myślenicach rozgrywana jest konkurencja Pdw60, zaś na Pasterniku panie walczą w Psp30+30. Ten rozrzut terytorialny strzelnic będących miejscem rywalizacji tegorocznych mistrzostw jest na pewno kłopotliwy dla zawodników, z drugiej jednak strony - coś, za coś - Myślenice to piękne miejsce, a program zawodów daje możliwości zorganizowania popołudniowego wyskoku: historycznego (kierunek N) lub krajobrazowego (kierunek - S). Chyba, że ktoś interesuje się "sztukami nowoczesnymi", a to wtedy galerii w Krakowie i okolicach co niemiara i to oczywiście klimatyzowanych ;-\

 

Za godzinę (o 15.00) uroczysta dekoracja w Myślenicach, a widok jest taki i ... grzmi...

 

 

Oj, grzmiało, błyskało i lało, ale okienko pogodowe się znalazło. I stąd całkiem udana ceremonia dekoracji medalistów Akademickich Mistrzostw Polski 2014. Ale 6 medali zostało jeszcze do wręczenia na jutro. Ostatnie dwie, niedzielne konkurencje, to Ksp60 i Kdw60 leżąc. Po wieczorku integracyjnym jak znalazł!

 

Czwarty, ostatni dzień Mistrzostw. Dotarły wyniki z rozgrywanych w Bydgoszczy konkurencji strzelania do rzutków. Powoli zawody dobiegają końca. Czekamy na rozstrzygnięcia w konkurencjach Ksp60 i Kdw60 leżąc.

 

Na zakończenie - wisienka na torcie - 600/600 Bartosza Jasieckiego w Kdw60 leżąc!

Gratulacje!

 

Poniżej wstępna wersja komunikatu - stąd określenie "nieoficjalna", ale wyniki już się nie zmienią oczywiście.

 

REZULTATY (jeszcze nieoficjalne)

 

PODSUMOWANIE

 

 

Zorganizowanie zawodów, których areną są cztery strzelnice w trzech miastach nie jest prostym zadaniem. Najważniejsza jest ocena, jaką wystawią zawodniczki i zawodnicy. Z mojego punktu widzenia, jako DT, zawody należy uznać za bardzo udane. Trochę nieszczęśliwe było połączenie Mistrzostw z zawodami klasyfikacyjnymi w strzelaniu do rzutków, które odbywały się w tym samym czasie w Bydgoszczy. Logistyczny hardkor... "Obawiam" się także, że za rok, jeśli dojdzie do kolejnych zawodów AMP w strzelectwie i organizacji podejmie się ta sama ekipa (przy okazji szczere słowa uznania dla Eweliny Płaszowskiej i jej Taty, Jana Płaszowskiego, którzy wzięli na siebie główny ciężar organizacji tych zawodów) to bardzo sympatyczna, ale tylko 12. stanowiskowa strzelnica w Myślenicach może spuchnąć na skutek zdecydowanego wzrostu liczby zgłoszonych zawodników. Ale to chyba byłby miły problem?

 

Gratulować należy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom, ale zawsze są chwile, które pamięta się najlepiej. Dla mnie, będą nimi na pewno: emocje przy "dobijaniu" do 600-ki przez Bartka Jasieckiego w Kdw60 leżąc, wspaniała walka Eweliny Szczepaniec w finale Kpn40, brązowej medalistki, która już antycypuje zmiany w przepisach ISSF po IO Rio 2016, gdyż wystartowała w obuwiu sportowym, a nie butach strzeleckich :-) Osobiście bardzo mile zaskoczył mnie także mój kolega klubowy (KS SNAJPER Lublin) Mirek Majewski, którego znalazłem na najwyższym podium konkurencji Pdw60 w otoczeniu takich strzelców, jak Tomasz Wawrzonowski, Witosław Krzak, Marceli Krzysztoń, Tomasz Pałamarz i wielu innych, świetnych pistoleciarzy. Gratuluję Mirku!

 

Warto zastanowić się nad tym, jak poszerzyć możliwości rywalizacji strzeleckiej w środowisku akademickim. Pierwsze co się narzuca to uregulowanie możliwości startów zawodników nielicencjonowanych, ale będących członkami AZS w zawodach organizowanych w strukturach akademickich, w konkurencjach pneumatycznych - także w AMP.

 

Gratuluję zawodniczkom i zawodnikom, organizatorom i sędziom naprawdę udanej imprezy. Jeśli zdjęcia mogą przekazać panującą na zawodach atmosferę, to mam nadzieję, że poniższa Fotorelacja przynajmniej troszkę ją odzwierciedla ...

 

 

FOTORELACJA

All rights reserved, Copyright (C) 2014 Grzegorz Gładyszewski

UWAGA! Ponieważ powyższa adnotacja o prawach autorskich nie zrobiła większego wrażenia na sporej grupie osób, a zdjęcia zaczęły fruwać w necie już nie tylko bez mojej zgody, ale nawet jako zdjęcia zupełnie innych użytkowników (nieładnie, nieładnie...) zmuszony byłem je brutalnie popsuć, czyli dodać na nich napis "fot. Grzegorz Gladyszewski" nad czym ubolewam niezmiernie... Jednocześnie bardzo dziękuję wszystkim tym, którzy cudzą własność szanują, zapytali mnie o zgodę na wykorzystanie zdjęć (oczywiście ją otrzymali, bo to mnie bardzo cieszy, gdy się fotki podobają) i zgodnie z prawem właściwie opisali. Pozdrawiam i dziękuję!

 

IV DZIEŃ ZAWODÓW

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UROCZYSTA DEKORACJA

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

III DZIEŃ ZAWODÓW

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II DZIEŃ ZAWODÓW

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I DZIEŃ ZAWODÓW